Czas zasiąść do stołu – winietki ślubne

Zanim przyjdzie wam do głowy, że winietki ślubne to zbędny wydatek i fanaberia, wyobraźcie sobie taką sytuacje… Jest już po ceremonii, przybywacie na salę weselną, goście składają wam życzenia, przeżywacie chwile pełne śmiechu i wzruszeń. I wtem… chaos! Nikt nie wie, gdzie usiąść, babcia przycupnęła na końcu stołu, a nie do końca ulubiony wujek siada na miejscu Pani Młodej. Brzmi zabawnie? Tylko dopóki was to nie spotka… 😉

Powyższej sytuacji można z łatwością uniknąć decydując się na winietki ślubne.

Winietki to małe karteczki z imionami gości, które rozkładacie przy każdym nakryciu na stole. Goście od razu wiedzą gdzie usiąść, a wy z łatwością możecie usadzić ich tak, żeby byli otoczeni przez ludzi, których darzą sympatią i z którymi będą się dobrze bawić.

Dobrze wybrane winietki ślubne nie będą wadzić na stole. Uzupełnią cały ślubny motyw przewodni i upiększą dekoracje stołów.

Winietki ślubne rustykalne mogą być przyozdobione suszonymi kwiatami, winietki glamour ze złoconymi napisami sprawdzą się świetnie w eleganckich salach balowych, a nowoczesne winietki wycinane laserowo zaintrygują waszych gości.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na ciekawe winietki ślubne. Jak sami widzicie winietki nie muszą być zwykłą białą karteczką (choć i takie minimalistyczne wzory u nas znajdziecie). W kreatywny sposób można zrobić z nich świetną ozdobę stołów a nawet ciekawą pamiątkę dla gości.